Fitness jest także dla Ciebie!

17 wrz

Słowo fitness jest niezwykle szerokie. Kojarzy nam się przede wszystkim z ćwiczeniami, siłownią i aktywnością fizyczną. Za tym idzie też wysportowana, piękna sylwetka. Ale czy aby na pewno fitness to tylko to? Okazuje się, że wcale nie!

Fitness to nic innego jak po prostu bycie w formie. Poprzez to rozumiemy 3 podstawowe elementy – aktywność fizyczną, zdrową dietę oraz odpowiedni wypoczynek, czyli regenerację. Jest to po prostu świadomy wybór pewnego sposobu życia i stawianie na zdrowie.

Jeśli nie będziemy przekonane i zmobilizowane, a dbanie o siebie nie stanie się zwyczajnie przyjemnością, to niestety nie nastawiajmy się na długotrwałe zmiany i korzyści. Musimy pamiętać, że tu nie chodzi tylko o nasze ciało, ale także, co wiele ważniejsze, o naszą psychikę. Dbamy o nasze zdrowie, świetnie wyglądamy, ale też fantastycznie się czujemy! Nie chodzi tu tylko o pogoń za idealną sylwetką, nie chodzi o, mówiąc kolokwialnie, odbębnienie ćwiczeń i przymuszenie się. Piękny wygląd jest tylko miłym skutkiem ubocznym. Chodzi tu o to, żeby odciąć się od tego, co nam szkodzi, co nie jest dla nas najlepsze i zrobić to z pełną świadomością i uśmiechem na ustach! Fitness to nie zmiana na chwilę, to zmiana na całe życie!

Nie macie możliwości chodzić na siłownię? Nie przepadacie za ćwiczeniami cardio? Nie macie czasu na ciągłe wypady? Żaden problem! Pod pojęciem pierwszego elementu, czyli aktywności fizycznej, rozumiemy cały ogrom czynności. Zależy nam na tym, aby po prostu się ruszać. Wyjdź na spacer z dzieckiem, wybierz schody zamiast windy, zabierz partnera na wycieczkę rowerem. Opcji jest mnóstwo, więc nie ma wymówek. Każdy na pewno znajdzie coś w sam raz dla siebie. Sama szybko zobaczysz, o ile lepiej czujesz się, kiedy dostarczasz ruch swojemu ciału.

Zdrowej diety chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Tak naprawdę każda z nas świetnie wie, co nam służy, a co niekoniecznie. Jeśli chciałabyś wiedzieć więcej, zajrzyj do wcześniejszego wpisu na temat zdrowej diety i zaczerpnij informacji.

Nie mniej ważny i często niedoceniany jest element trzeci – regeneracja. W dzisiejszym zabieganym świecie nie zawsze pamiętamy o odpoczynku, a to ogromny błąd. Nie tylko nasze ciało potrzebuje się zresetować, ale przede wszystkim umysł. Powiedz sobie czasem dość. Odpuść przejmowanie się mało ważnymi sprawami. Od bałaganu w domu świat się jeszcze nie zawalił! Jeśli czujesz, że potrzebujesz po prostu położyć się i odpocząć, to zrób to bez najmniejszych wyrzutów. Zdrowie jest w końcu ważniejsze niż porządek.

Jeśli postanowisz wybrać ścieżkę z napisem „fitness”, to wiedz, że odmieni ona całe Twoje życie. Nie chodzi tu o drobne porządki, robimy wielkie, gruntowne sprzątanie! Nie da się zmienić tylko odrobinę swoje nawyki albo zaczerpnąć kilka rad. Tu chodzi o życiową rewolucję. I choć może brzmi to przerażająco, to nie ma się czego bać. Wystarczy zrozumieć, że zdrowy tryb życia to przyjemność sama w sobie, a nie żadna katorga. Przełam się, spróbuj, świadomie wybierz, postaw na własne zdrowie i dobre samopoczucie, wybierz lepszy komfort i jakość życia, a szybko przekonasz się, jak wspaniale jest być fit!

Wpisy

Sekrety Piękna: Naturalne składniki, które warto poznać

W dzisiejszych czasach, coraz więcej z nas zwraca uwagę na składniki produktów, których używamy, i zyskuje świadomość, że naturalne składniki to klucz do zdrowej i pięknej skóry. Dziś razem odkryjmy, które naturalne cuda warto widzieć na etykiecie kosmetyków. Olej...

Wakacyjna opalenizna – jak utrzymać ją dłużej?

Wakacje to czas tak wyczekiwanych przez nas urlopów. Odpoczynek, relaks, duża ilość snu i przyjemne aktywności na świeżym powietrzu to coś, czego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje. Musimy zresetować się i oczyścić umysł, aby móc nadal stawiać czoła wyzwaniom. I...

Wakacyjne niezbędniki

Lato przyszło do nas w tym roku wyjątkowo szybko. Za oknem piękna, słoneczna pogoda, na którą chyba nikt nie może narzekać. Wprawia nas w wakacyjny nastrój i sprawia, że trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o wytęsknionym urlopie. I niezależnie od tego, gdzie się...

KATEGORIE