Fitness jest także dla Ciebie!

17 wrz

Słowo fitness jest niezwykle szerokie. Kojarzy nam się przede wszystkim z ćwiczeniami, siłownią i aktywnością fizyczną. Za tym idzie też wysportowana, piękna sylwetka. Ale czy aby na pewno fitness to tylko to? Okazuje się, że wcale nie!

Fitness to nic innego jak po prostu bycie w formie. Poprzez to rozumiemy 3 podstawowe elementy – aktywność fizyczną, zdrową dietę oraz odpowiedni wypoczynek, czyli regenerację. Jest to po prostu świadomy wybór pewnego sposobu życia i stawianie na zdrowie.

Jeśli nie będziemy przekonane i zmobilizowane, a dbanie o siebie nie stanie się zwyczajnie przyjemnością, to niestety nie nastawiajmy się na długotrwałe zmiany i korzyści. Musimy pamiętać, że tu nie chodzi tylko o nasze ciało, ale także, co wiele ważniejsze, o naszą psychikę. Dbamy o nasze zdrowie, świetnie wyglądamy, ale też fantastycznie się czujemy! Nie chodzi tu tylko o pogoń za idealną sylwetką, nie chodzi o, mówiąc kolokwialnie, odbębnienie ćwiczeń i przymuszenie się. Piękny wygląd jest tylko miłym skutkiem ubocznym. Chodzi tu o to, żeby odciąć się od tego, co nam szkodzi, co nie jest dla nas najlepsze i zrobić to z pełną świadomością i uśmiechem na ustach! Fitness to nie zmiana na chwilę, to zmiana na całe życie!

Nie macie możliwości chodzić na siłownię? Nie przepadacie za ćwiczeniami cardio? Nie macie czasu na ciągłe wypady? Żaden problem! Pod pojęciem pierwszego elementu, czyli aktywności fizycznej, rozumiemy cały ogrom czynności. Zależy nam na tym, aby po prostu się ruszać. Wyjdź na spacer z dzieckiem, wybierz schody zamiast windy, zabierz partnera na wycieczkę rowerem. Opcji jest mnóstwo, więc nie ma wymówek. Każdy na pewno znajdzie coś w sam raz dla siebie. Sama szybko zobaczysz, o ile lepiej czujesz się, kiedy dostarczasz ruch swojemu ciału.

Zdrowej diety chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Tak naprawdę każda z nas świetnie wie, co nam służy, a co niekoniecznie. Jeśli chciałabyś wiedzieć więcej, zajrzyj do wcześniejszego wpisu na temat zdrowej diety i zaczerpnij informacji.

Nie mniej ważny i często niedoceniany jest element trzeci – regeneracja. W dzisiejszym zabieganym świecie nie zawsze pamiętamy o odpoczynku, a to ogromny błąd. Nie tylko nasze ciało potrzebuje się zresetować, ale przede wszystkim umysł. Powiedz sobie czasem dość. Odpuść przejmowanie się mało ważnymi sprawami. Od bałaganu w domu świat się jeszcze nie zawalił! Jeśli czujesz, że potrzebujesz po prostu położyć się i odpocząć, to zrób to bez najmniejszych wyrzutów. Zdrowie jest w końcu ważniejsze niż porządek.

Jeśli postanowisz wybrać ścieżkę z napisem „fitness”, to wiedz, że odmieni ona całe Twoje życie. Nie chodzi tu o drobne porządki, robimy wielkie, gruntowne sprzątanie! Nie da się zmienić tylko odrobinę swoje nawyki albo zaczerpnąć kilka rad. Tu chodzi o życiową rewolucję. I choć może brzmi to przerażająco, to nie ma się czego bać. Wystarczy zrozumieć, że zdrowy tryb życia to przyjemność sama w sobie, a nie żadna katorga. Przełam się, spróbuj, świadomie wybierz, postaw na własne zdrowie i dobre samopoczucie, wybierz lepszy komfort i jakość życia, a szybko przekonasz się, jak wspaniale jest być fit!

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE