Największy trend lata? Zawsze zdrowa, promienna skóra!!

22 lip

Moda nieustannie ulega zmianie. I choć pewne schematy powtarzają się na przestrzeni czasów, to aktualne trendy co chwilę się zmieniają. Podobnie jest z letnim lookiem. Co roku królują inne dodatki, ubrania, style i makijażowe inspiracje. Jednak jest coś, co nigdy nie wychodzi z mody, a mianowicie zdrowa i promienna cera!

Nie będziemy oszukiwać, że wszystkie marzymy o skórze niczym u modelek z okładek magazynów. Taka rozświetlona, świeża cera jest niezmiennie ideałem, do którego wszystkie dążymy. Przy niej nawet minimalny makijaż wygląda pięknie, a my wydajemy się być wypoczęte i szczęśliwe. No dobrze, pojawia się więc jedno, kluczowe pytanie. Jak osiągnąć taki efekt?

Zacznij od pielęgnacji

Za każdym razem będziemy powtarzać jedno. Pielęgnacja jest bazą dla makijażu i kluczem do sukcesu. Zadbana cera będzie prezentowała się świetnie zarówno z kosmetykami kolorowymi, jak i bez nich. Niestety, działa to także w drugą stronę. Jeśli nie poświęcimy uwagi skórze, to żaden makijaż jej nie pomoże. Suchych skórek, ściągnięcia, wysuszenia nie sposób niczym zatuszować. Makijaż na takiej cerze nie tylko nie będzie się dobrze prezentował, ale także nie będzie trwały.

Podstawą jest peeling oraz odpowiednie nawilżenie twarzy i okolic oczu. Przynajmniej raz w tygodniu powinnaś speelingować swoją skórę. Pozwoli to pozbyć się martwego naskórka i odstających skórek. Koloryt cery stanie się bardziej wyrównany, przebarwienia mniejsze, a skóra nabierze promiennego wyglądu. Kolejnym niezbędnym krokiem jest nawilżanie i odżywianie. Nigdy nie zapominaj o dobrym kremie zarówno przed pójściem spać, jak i rano po wstaniu. Dobrze jest także włączyć do swojej pielęgnacji specjalistyczne serum oraz od czasu do czasu sprezentować skórze porządną dawkę dobrych substancji w postaci maseczki. Zarówno krem, serum, jak i maskę znajdziecie w asortymencie marki Molluscoo. Są to produkty o fantastycznym składzie i działaniu, ponieważ bazują na wyciągu ze śluzu ślimaka. Tak przygotowana skóra jest pierwszym i najważniejszym krokiem do sukcesu.

Misja „rozświetlenie”

Na kolejnym etapie do gry wchodzą już kosmetyki kolorowe. Zdrowa i zadbana skóra ma swój naturalny blask. Warto jednak pamiętać, że tak piękny, spektakularny efekt modelki zawdzięczają jednak produktom do makijażu. Latem warto dać skórze odpocząć i sięgnąć po lżejsze produkty. Jeśli nie masz problemów z cerą, złap za rozświetlającą bazę oraz delikatny krem BB o wykończeniu nawilżającym. Te produkty dadzą na skórze piękny efekt blasku. Pamiętaj także, aby nie pudrować przesadnie twarzy, gdyż zniweczy to wcześniej uzyskany rezultat. Warto zwrócić się w kierunku lżejszych, rozświetlających pudrów. Jeśli zależy Ci na jeszcze większym efekcie „glow”, możesz do swojego podkładu dodać np. płynny rozświetlacz.

Największym czarodziejem w tym fachu jest jednak rozświetlacz. Kremowy, płynny czy pudrowy – opcji jest wiele, podobnie jak kolorów. Każdy znajdzie coś dla siebie. To kosmetyk, który daje najbardziej widowiskowy efekt promiennej tafli. Nakładamy go na szczyty kości policzkowych, nos, łuk kupidyna, a czasem nawet skronie. Dla spotęgowania efektu można posłużyć się również bronzerem o świetlistym wykończeniu, który będzie imitował zdrową opaleniznę, a także rozświetlającym różem dla efektu zdrowej cery.

Wpisy

Trwały makijaż na karnawałowe imprezy

Właśnie rozpoczął się najbardziej imprezowy sezon w roku. Otworzył go Sylwester, ale to nie koniec zabawy, bo przecież przed nami karnawał. Wiele z Was z pewnością udaje się wtedy na różnego rodzaju zabawy. I chyba nie ma osoby, której nie zależy na tym, aby wystroić...

Smog – cichy wróg naszej cery

Kiedy tylko przychodzi okres jesienno-zimowy, coraz więcej zaczyna się mówić na temat zanieczyszczenia powietrza w dużych miastach. Nie wspomina się jednak o tym, że ma to zły wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasz wygląd. Smog to taki cichy zabójca...

Sylwester – czas makijażowego szaleństwa

Właśnie rozpoczynamy chyba najbardziej kolorowy, błyszczący i odlotowy czas w roku, jeśli chodzi o make up. Tutaj umiar i prostota absolutnie nie są wskazane, a wręcz są zabronione. W końcu Sylwester otwiera czas makijażowego szaleństwa! Już za dwa dni będziemy bawić...

Idealny makijaż na tegoroczną Wigilię

Okres przedświąteczny to często w naszych domach istny armagedon. Pracy jest tyle, że nie wiadomo w co ręce włożyć. Biegamy od jednego zadania do drugiego. Od zakupów do sprzątania i gotowania. A wreszcie nadchodzi ten magiczny moment, kiedy zasiadamy wraz z rodziną...

KATEGORIE