Zadbaj o skórę tej zimy

Choć śniegu jeszcze za oknem nie widać, to już niedługo rozpocznie się kalendarzowa zima. A nawet jeśli nie obfituje w mroźne dni, to jest dla cery sporym wyzwaniem. Dlatego zadbaj o skórę tej zimy.

Najbardziej sprzyjającą naszej cerze porą roku jest z pewnością wiosna. Wtedy też ani temperatura, ani warunki atmosferyczne nie są specjalnie odczuwalne. Problem zaczyna się wraz z nadejściem lata i tym, co ze sobą niesie, czyli wysokimi temperaturami, słońcem i klimatyzacją. I o ile jesieni jeszcze nie odczuwamy najdotkliwiej, to już zima daje nam się nieźle we znaki. Nie wahaj się więc i zadbaj o skórę tej zimy.

Dlaczego nasza skóra zimą cierpi?

Oczywiście odpowiedzialne są za to warunki atmosferyczne oraz to, co bezpośrednio z nich wynika. Niska temperatura może podrażniać i przesuszać cerę. A przecież kiedy jest chłodno, to zaczynamy sztucznie ogrzewać pomieszczenia, co staje się często gwoździem do trumny dla skóry. Ogrzewanie sprawia, że powietrze w domu jest bardzo suche. Naprzemiennie suche i mroźne, a także suche i gorące powietrze może nieźle pogorszyć kondycję cery. Wiele osób skarży się na skórę właśnie zimą. Wyraźnie zauważalny staje się spadek poziomu nawilżenia, odżywienia, elastyczności i miękkości. Co więc zrobić, aby lepiej o nią zadbać?

Jak pomóc cerze zimą?

Absolutnie najważniejsze jest, abyś nie zapominała o porządnym, dogłębnym nawilżeniu i odżywieniu. Właściwie jest to jedyne i najistotniejsze kryterium, jeśli zależy ci na tym, aby skóra pozostała w dobrej kondycji. Nie zapominaj o porannej i wieczornej pielęgnacji. Oczyszczaj skórę delikatnie, tak, aby dodatkowo jej nie podrażniać. Następnie nigdy nie pomijaj nakładania kremu. I to się tyczy także cer tłustych oraz trądzikowych. Posiadaczki takich cer powinny po prostu dobierać lżejsze i niekomodogenne produkty. Mogą być to chociażby sera. Cery normalne, a przede wszystkim suche, mogą pozwolić sobie na gęstsze, tłustsze i bardziej odżywcze konsystencje. Ważne jest także, aby, bez względu na rodzaj cery, na noc nakładać produkty bardziej odżywcze i nawilżające, gdyż wtedy skóra się regeneruje. Przynajmniej raz na tydzień zasponsoruj skórze dobrą, dogłębnie nawilżającą maskę. Nie zapominaj też o peelingach, dzięki którym pozbędziesz się suchych skórek, a także o nawilżeniu obszaru pod oczami, który jest niezwykle cienki i delikatny. W sytuacjach kryzysowych do dyspozycji pozostają wszelkie olejki, eliksiry i koncentraty.

Nie zapominaj o ciele

Bardzo wiele mówi się o twarzy, a przecież skóra całego ciała narażona jest na przesuszenie. Dlatego nie zapomnij o nawilżaniu wszystkich partii. Balsamy i masła powinny stać się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi tej zimy.

A jeśli poszukujesz naprawdę odżywczych i nawilżających kosmetyków, które zadbają o Twoją cerę tej zimy, to zajrzyj na naszą stronę www.molluscoo.pl