Jak odżywić przesuszone włosy?

20 paź

Niestety, jedynie niewielki odsetek szczęśliwców może cieszyć się absolutnie bezproblemowymi włosami, które nie wymagają specjalnej pielęgnacji i same z siebie są piękne i zadbane. Większość jednak z pewnością zderzyła się z problemem suchych, zniszczonych włosów, które wymagają natychmiastowego ratunku. Jak odżywić przesuszone włosy?

Letnia pogoda nierzadko sprawia, że choć kończymy wakacje z piękną opalenizną, to, oprócz tego, także z suchymi strąkami. Silne promienie, słona woda i klimatyzacja nie sprzyjają ich dobrej kondycji. A czeka je wcale niewiele łatwiejsza przyszłość, bo jesień także nie jest dla włosów łaskawa. Co więc możemy zrobić, aby te przesuszone włosy nieco podratować?

Pielęgnację zacznij od mycia

Podstawą dbania o włosy jest oczywiście ich mycie. I to już na tym etapie ważne jest to, jakich produktów powinniśmy używać. Jeśli włosy są przesuszone, to odstawmy wszelkie silnie oczyszczające, radykalnie działające produkty, które mogą dodatkowo pogorszyć ich stan. Szampon powinien być lekki, wzmacniający i zawierający substancje nawilżające i odbudowujące strukturę włosa. Szukaj składników takich jak: ceramidy, oleje czy keratyna. Często produkty są specjalnie dedykowane włosom suchym. Myj włosy tak często, jak potrzebujesz, ale absolutnie nie więcej, niż jest to konieczne. Włosy myj letnią wodą i jak ognia unikaj wrzątku, ponieważ on pogorszy jeszcze kondycję włosów. Masuj delikatnie włosy i nie szarp ich.

Przekonaj się do olejowania włosów

Olejowanie włosów to hit ostatnich lat. Wiele kobiet przekonało się już do zbawiennego wpływu tego zabiegu na nasze włosy. Jak dokładnie wygląda i w jaki sposób go przeprowadzić, dowiesz się w artykule, który jakiś czas temu ukazał się na naszym blogu [tutaj]. Wystarczy powiedzieć, że olejowanie odżywia włosy w głąb ich struktury, wygładza je i porządnie nawilża. Kilka takich zabiegów i już widać rezultaty.

Stosuj maseczki, także te domowe

Wszyscy wiemy, że maseczki to jeden z lepszych pomysłów na nawilżenie włosów. I choć produktów tego typu znajdziecie w sklepach mnóstwo, to okazuje się, że taką maskę możecie zrobić też ze zwykłych, domowych produktów. Z genialnego działania słynie oliwa z oliwek, żółtko czy jogurt naturalny. Przepisów na takie wyroby znajdziecie w internecie bez liku. Oto jeden z przykładów.

Uważaj na stylizację

Jeśli włosy są w naprawdę kiepskiej kondycji, to daj im odpocząć od stylizacji. Suszarka, lokówka, prostownica niech na jakiś czas odejdą w kąt. Odstaw też lakiery, pianki i inne wysuszające produkty. Zamiast tego nawilżaj końcówki olejkami. Jeśli okażą się dla ciebie zbyt tłuste, możesz spróbować użyć nawet kremu czy lekkiego serum do twarzy. Mowa tu o produktach w stylu kosmetyków z wyciągiem ze śluzu ślimaka Molluscoo.

Wpisy

Filtry przeciwsłoneczne – wszystko, co powinniśmy o nich wiedzieć

Pogoda w Polsce ostatnimi czasy zrobiła się iście letnia i upalna. A jak wiadomo, przy tak silnym słońcu nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest podstawą pielęgnacji. Promieniowanie słoneczne zawiera w sobie aż trzy różne rodzaje promieniowania,...

Dlaczego śluz Molluscoo jest tak wyjątkowy?

Branża kosmetyczna jest niezwykle szeroka i bogata. Istnieją miliony produktów i tysiące firm na całym świecie, które wytwarzają różnego rodzaju kosmetyki. Molluscoo wyróżnia się na ich tle. Dlaczego? Z powodu firmowego składnika, jakiego używa w produkcji. Zdradzimy...

Jazda na rowerze, czyli przyjemne z pożytecznym!

Za oknem przepiękna, majowa pogoda. Słońce świeci, a wszystko wokół kwitnie. Aż chce się siąść na dwóch kółkach i pojechać w nieznane. Czy w takiej aurze kogokolwiek trzeba namawiać na rowerowe wycieczki? Nie wydaje mi się. Rower to naprawdę cudowny wynalazek. Nie...

Nawilżenie z Molluscoo

Nawilżenie to coś, czego bez wątpienia potrzebuje absolutnie każda skóra. Jedna preferuje je w formie lżejszej, a inna w nieco bogatszej. Każdą z nich bez problemu znajdziesz w asortymencie naszej marki. Nawilżenie z Molluscoo to sama przyjemność. Dlaczego ten etap...

KATEGORIE