Trwały makijaż na imprezy

Właśnie rozpoczyna się najbardziej imprezowy sezon w roku. Otwiera go jutrzejszy Sylwester, ale to nie koniec zabawy, bo przecież przed nami cały karnawał.

Wiele z Was z pewnością udaje się wtedy na różnego rodzaju zabawy. I chyba nie ma osoby, której nie zależy na tym, aby wystroić się i wyglądać oszałamiająco w te wyjątkowe wieczory. Dlatego też chcemy, aby staranny makijaż, który wykonujemy przed wyjściem, przetrwał z nami całą noc. Jak to zrobić? Istnieje kilka zasad, które Ci to ułatwią.

Pielęgnacja to podstawa

Pisałam już o tym wielokrotnie, ale warto powtórzyć to przy okazji takiego tematu. Dlaczego? A to dlatego, że na zaniedbanej skórze żaden makijaż, nawet ten wykonany najdroższymi kosmetykami, nie będzie się trzymał. Impreza to świetny pretekst do zrobienia sobie małego, domowego SPA. Relaksująca kąpiel, peeling twarzy, maseczka, a następnie dobre serum lub krem i skóra będzie w pełni przygotowana. Jeśli zależy Wam na produktach najwyższej jakości, to warto sięgnąć do asortymentu marki Molluscoo, gdyż przy ich użyciu jesteście w stanie zrobić swojej skórze prawdziwe SPA.

Baza ma znaczenie

Jak sama nazwa wskazuje, baza to fundament wszystkiego. Dobra podstawa potrafi bardzo przedłużyć trwałość makijażu i sprawić, że będzie długo prezentował się nienagannie. Wyróżniamy wiele rodzajów baz, które zadziałają na określone problemy. Matująca, rozświetlająca, zwężająca pory. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na ich temat, zapraszamy do osobnego artykułu, poświęconego właśnie tym produktom, który znajdziecie tutaj. Takie małe kompedium wiedzy pomoże Wam dobrać odpowiednią do potrzeb bazę.

Sięgaj do długotrwałe, wodoodporne formuły

Tyczy się to głównie kosmetyków do makijażu twarzy. W taki dzień warto postawić na zastygający, długotrwały podkład i dobrze utrwalający puder. Na brwiach dobrze sprawdzi się wodoodporna pomada, a na rzęsach wodoodporny tusz. Dzięki takim produktom mamy pewność, że makijaż przetrwa tańce i zabawy. Pamiętajmy też o bazie pod cienie i matowej, zastygającej pomadce, jeśli zależy nam na trwałości.

Zafiskuj się na trwałym makijażu

Ostatnim krokiem dobrego make upu jest użycie mgiełki utrwalającej, czyli tzw. fixera. Scali warstwy makijażu i sprawi, że kosmetyki będą wyglądały na twarzy naturalniej, a trwałość zostanie przedłużona.